HAKKIMIZDA

kazim_yalcinogluÜlkemiz ve çevre coğrafyaların en köklü sorunu, nitelikli akılların inanç, ideoloji, ırk, cinsiyet ve kültür ayrımı yapmaksızın ortak payda ve ortak kazanç ilkesi ile bir araya gelemeyişidir.

SmartsUnited/Birleşik Akıllar olarak varlığımızın temel nedeni, bölünerek değil birleşerek daha büyük bir güç olunabileceğine inananlarla bir araya gelmektir.

Bu çok katmanlı yapının ülkemiz ve çevre coğrafyaların teknoloji politikalarında söz sahibi olarak daha sürdürülebilir bir ekonomik ve sosyal kalkınma modeli oluşturulmasında belirleyici ve itici bir güç olmasını hedeflemekteyiz.

SmartsUnited, nitelikli bilginin küresel düzeyde erişimini mümkün kılarak, kurumsal oluşumlar altında uzun dönemli bilgi depolanması, toplanan verilerin işlenmesi, işlenen verilerle kar amaçlı veya kar amacı gütmeyen aksiyonlar alınması ve nitelikli akılların bir araya getirilerek birleşik akıllar düzeyinde yüksek sinerji ve değer etkisi yaratılabilmesi üzerine tasarlanmıştır.

SmartsUnited/Birleşik Akıllar üç ana kurumsal yapı altında dört farklı katmanda çalışmalarını yürütmektedir. Tasarımın sahip olduğu bütünsel yapının çatı ismine “SmartsUnited/Birleşik Akıllar” denilmektedir.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde web sitemizi hayata geçirmekten ve “GoSmartWomen!” adlı, kadın bilim insanları için Türkiye’deki ilk Hızlandırma Programımızı açıklamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Akıl ve bilimin yolunda, önce iyi bir insan olmayı ilke edinmiş, bilgisini, emeğini ve yüreğini paylaşarak tüm yapımıza güç katan değerli arkadaşlarıma, dostlarımıza ve paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

İyi ki varsınız.

Kazım Yalçınoğlu
08 Mart 2015