<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/y6P-0FX6W7E" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Hemşirelikte İnovasyon Akademisi

Proje Özeti

Bizler inovasyon sürecini destekleyen ve yeni ürünler geliştiren inovatif bir hemşirelik grubuyuz. Sağlık sektöründe hastalarımızın ve bizlerin ihtiyacı olan tıbbi ürünleri tespit edip onların geliştirilmesini sağlıyoruz. 2012 yılından beri geliştirdiğimiz ürünler içerisinde; cerrahi aletler, farklı korumalı cerrahi iğneler, doğum sonu kanama önleyici cihaz, yeni doğan yoğun bakım ürünleri, hasta konforunu destekleyici sürgülü yatak, çok yönlü hasta bakım arabaları gibi cihazlar bunuyor. Kendi geliştirdiğimiz ürünleri hizmet sürecimizde kullanmak en büyük hedefimiz. Ülkemizin üretim sürecini desteklemek ve mesleki gelişimimizi sağlamak için profesyonel eğitimlerin ve uygulama atölyelerinin önemi büyük. Biz bu anlamda ülkemizde ilk defa bir “Hemşirelik İnovasyon Akademisi”; kurmak istiyoruz. Bu amaç için de desteklerinizi bekliyoruz. Siz de ülkemizde üretim odaklı sağlık sürecinin gelişimi için bu akademiyi kurmamıza destek olun…

Bizler inovasyon sürecini destekleyen ve yeni ürünler geliştiren inovatif bir hemşirelik grubuyuz. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında inovasyonun ve buna bağlı olarak yaratılacak katma değerin önemi oldukça büyük.  Tüm bu gelişim ve değişimlerden biz hemşireler de üzerimize düşen rolleri gerçekleştiriyoruz.  Artık bizler hasta bakımına yenilik getirmek, bakım maliyetini azaltmak ve hemşirelik hizmetinin kalitesini arttırmak amacıyla inovasyon temalı yeni, farklı, sıra dışı projeler üretiyoruz.

Hemşirelerden Oluşan Bir Proje Geliştirme Ekibi

Ekibimiz, inovasyon sürecini destekleyen, profesyonel mesleki yaklaşımları ile hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye amaçlayan inovatif hemşirelerden oluşuyor. “İşi, En İyi Yapan Bilir” mantığı ile alanda bu hizmeti 7 gün 24 saat sunan hemşirelerden bir proje geliştirme ekibi kurduk. Sağlık sektöründe hastalarımızın ve bizlerin ihtiyacı olan tıbbi ürünleri tespit edip onların geliştirilmesini sağlıyoruz.

Tıbbi buluşlarımızla hem hizmet kalitesini arttırıyor hem de ülkemiz için katma değer sağlamak için çaba harcıyoruz.

Hemşirelikte inovasyon sürecinin başlatılmasının temel basamaklarını; fırsat yaratmak, motivasyonu sağlamak, yol gösterici süreçleri desteklemek ve süreci cazip hale getirecek modelleri dizayn etmek oluşturmaktadır. Bizler de 2012 yılından bu yana hemşirelerimizi motive ettik, rol model olduk, bilimsel etkinlikler ve yarışmalar düzenledik. Sonuç mükemmel!

250 Tıbbi Buluş…

5 yıllık süreçte inovatif hemşireler olarak dünyada ve ülkemizde olmayan 250 tıbbi buluşa imza attık. Bu buluşlardan 30’u için patent belgesi aldık, 20’nin belgelendirme süreci devam ediyor.

Bu ürünler içerisinde; cerrahi aletler, farklı korumalı cerrahi iğneler, doğum sonu kanama önleyici cihaz, yeni doğan yoğun bakım ürünleri (formül süt hazırlama cihazı, nefes öğreten yatak, ağlama sensörü, yeni doğan özel kan alma iğneleri, kan değişim cihazları vb.), hasta konforunu destekleyici sürgülü yatak, pozisyon veren ve masaj yapan yatak, akıllı ürodinami cihazı, hasta mobilizasyonuna destek giyilebilen askı sistemleri, özellikli süt sağma cihazları, ilaç navigatörleri, ilaç güvenliği için kontrol kalemleri, çok yönlü hasta bakım arabaları gibi cihazlar bunlardan birkaç tanesi. Daha bunlar gibi birçok ürün var. Bir gün kendi geliştirdiğimiz ürünleri hizmet sürecimizde kullanmak en büyük hedefimiz.

Belgelendirme süreci biten buluşlarımız için İSEK ekibine katıldık. Bu bilimsel ekip içerisine üye olan tek hemşirelik ekibi bizleriz. Bu kümelenme ekibi sayesinde birçok kez İstanbul AR-GE fuarlarından davet aldık. Projelerimizle katılarak, buluşlarımızın hayata geçmesi için tanıtımlar yaptık. Birçok buluşumuz farklı yarışmalarda ödüller aldı. Şu anda birkaç buluş için üretim süreci aktive edilmek üzere. Belki de birkaç yıl sonra buluşlarımızı hizmet sunumlarında kullanmaya başlayacağız. Bu bizim için büyük bir gurur.

Türkiye’de Bir İlke İmza Atmak…

2016 yılında ülkemiz genelindeki tüm meslektaşlarımızı inovasyon sürecinde desteklemek için “İnovatif Hemşirelik Derneği” ni kurduk. Kısa sürede 350 üyemiz oldu. Amacımız bu inovasyon ışığını tüm meslektaşlarımıza ileterek hastalarımızın daha kaliteli hizmet almasını sağlamak, ülkemizin üretim sürecini desteklemek ve mesleki gelişimimizi sağlamaktır.

Bu süreçte profesyonel eğitimlerin ve uygulama atölyeleri oldukça önemli. Biz bu anlamda ülkemizde ilk defa bir “Hemşirelik İnovasyon Akademisi” kurmak istiyoruz. Bu akademi ile inovasyon sürecindeki eğitimlerin daha profesyonel, eğitim sonrası inovatif uygulamaların ve buluşların prototip süreçlerinin daha efektif olmasını sağlayacağız. Böylelikle hemşirelikte inovasyon başarılarımızın daha da artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz.

Siz de ülkemizde üretim odaklı sağlık sürecinin gelişimi için bu akademiyi kurmamıza destek olun. Bugün vereceğiniz destekler yarın sizin de sağlığınıza katkıda bulunabilir.

Katkılarınızla hayata geçecek buluşlar için şimdiden teşekkür ederiz.