Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve SmartsUnited’ın yürütücü kurum olduğu TechAnkara Hızlandırcı Programı; 2015 Ankara Proje Pazarı’nda seçilen firmalarımız için tamamen sonuç, fayda ve iş odaklı olmak üzere, ülkemize özgü bir yaklaşımla tasarlanmıştır.

Teknoloji tabanlı her firmanın güçlenmesi, iş birlikleri ve ortaklıkları geliştirmesi ve ürününü ticarileştirebilmesi adına neye ihtiyaç duydukları tek tek belirlenmiş, her biri kendi alanlarında yetkin mentorlarımız tarafından gerçek hayata yansıtılmaya çalışılmıştır.

Her firmaya özgün olarak hazırlanan bu programın kapanışında Berlin İş Gezisi düzenlenmiştir.

Bu iş gezisi dahilinde Berlin Partner, Gtech, Gemba Teknoloji, Adlershof Teknoloji Bölgesi, BUV Market Services gibi iş ortaklarımız ile çeşitli iş toplantıları gerçekleşmiştir. Techstartup Fair, Startup Bootcamp Berlin ve Afrolink etkinliklerine de katılım sağlanmıştır.

Ayrıca firmalarımızın bir kısmı Avrupa’da yeni iş birlikleri sağlamış, bir kısmı ise Berlin’de şube açma planlarını hayata geçirmeye başlamışlardır. Firmalarımızın birbirleriyle ve Berlin Inovasyon eko-sisteminde edindikleri bağlantılar da iş gezimizde edindiğimiz en önemli kazanımlarımızdan biri olmuştur.

Girişimcilerimiz için oldukça verimli ve keyifli geçen gezimiz ile kısa sürede ticari açıdan somut fayda ve çıktılar almamız TechAnkara Hızlandırıcı Programı’nın her sene büyüyerek devam edeceğine inancımızı pekiştirmiştir.

Ülkemize özgün tasarlanan ilk hızlandırıcı programımızı tamamlamış olmaktan büyük memnuniyet duymaktayız.

Tüm değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz.