Türkiye’de KOBİ’lerin teknolojik değişim ve dönüşümüne “Anadolu’nun Gücü KOBİ 4.0” projesi ile destek veren SmartsUnited, yetişkin eğitimi ve tecrübe paylaşımını temel alan bir yaklaşımla geliştirdiği SmartMentor 1-2-3 yetişkin paylaşım programları ile 2015 yılından itibaren 224 değerli mezun vermiştir.

SmartsUnited (Birleşik Akıllar Teknoloji Yatırımları ve Danışmanlık A.Ş), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), 1601 TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı ‘’Mentor Eğiticisi Çağrısı’’ kapsamında “Smart Mentor Eğitim Programı” başlığı ile uygulayıcı kurumlardan biri olarak belirlenmiştir.

2015 ve 2016 yılında SmartMentor 1 ve 2 yetişkin paylaşım programı, “Teknoloji Tabanlı Başlangıç Firmalarına Yönelik Mentorluk” ve “İleri Mühendislik ile Tasarım Mentorluk” alanlarında olmak üzere iki ayrı disiplin altında toplamda 200 kişinin katılımı ile 25 kişilik 8 sınıf açılarak tamamlanmıştır.

Mezun olan SmartMentorlarımızın yoğun talepleri üzerine, 2017 yılı itibari ile sadece onların referansı ile kabul aldığımız 24 kişi için SmartMentor 3 programımız tamamlamıştır.

Uygulama tecrübesine sahip olduğumuz ve sürekli güncelleyerek geliştirdiğimiz SmartMentor yetişkin paylaşım programlarımızın birçok yenilikle beraber devamına karar verilmiştir.  

Bugünün kelime terminolojisinde Mentor / Koç gibi adlandırılan ve içi tam tanımlanamayan kimlik ve kavramlar, aslında Anadolu topraklarının özünde “Ahilik” ile yer alan doğru yolu gösterme, abilik ve ablalık ilkeleri ile asırlardır bu topraklarda ahlaklı Esnaf dayanışması şeklinde yer almaktadır.

İyi ahlaka sahip vasıflı insanların bir araya gelerek iş birliği ve dayanışma kültürü oluşturması tüm SmartsUnited programlarımızın ana ilkesi ve temel yaklaşımıdır.

Bu yöndeki tüm oluşumlara da ayrıca destek olmaya devam edeceğiz.

Parçası olmaktan onur duyduğumuz ‘’İş Mentorluğu Ulusal İnsiyatifi‘’ ile bu görüşlerimizi 7 Ağustos 2017 tarihinde ortak bildiri haline getirmiş bulunmaktayız.

SmartMentor programımız, yaşanmış tecrübe aktarımını temel alan bir yetişkin eğitimi modelidir.

Konusunda çok ciddi bir bilgi ve tecrübe birikimi olan (en az 10 yıl), sürekli öğrenmeye açık, iç motivasyonu yüksek olan, üst düzey nitelikli bir network ve sosyal ortamın içinde olmayı hedefleyen, kendi gelişimlerini doğru ortamlarda beslemek isteyen kişiler bu programımıza katılmalıdır.

Katılımcılar ana ilkeler ve etik kurallarımızı kabul etmiş olurlar.

Önceki programlarımızda da görev alan hocalarımız bilgi aktaran ve öğreten değil, kendi yoğun deneyimlerimizden gelen yaşanmış tecrübeleri ortaya çıkaran, iç motivasyonumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda yol gösteren ve beraber yeni içerikler oluşturan bir bakış açısı ile programı tamamlayacaklardır.

SMARTMENTOR 4 PROGRAMI HAKKINDA

20 Nisan 2019 Cumartesi (09:30 / 17:00) günü başlayacak olan SmartMentor 4 Programı, 5 hafta boyunca devam edecek ve 18 Mayıs 2019 Cumartesi SmartMentor katılımı sertifikası takdimi ve sadece daha önce mezun olan SmartMentor’lerimizin katılımına açık kapanış partisi ile bitecektir.

Programda tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunacak kendi alanlarında açık ara en iyi olan değerli hocalarımızla beraber hareket etmek tüm SmartsUnited camiası ve geçmiş dönem SmartMentorlarımız için büyük onurdur.

“İnovatif Girişimciliğin Rolü”, “Kurumsal Sağlık”, “Dalgalı Piyasalarda Geleceği Öngörme ve Şirket Yönetimi”, “Düşünce Tasarımı ile İş Dünyasına ve Girişimciliğe Bakış” gibi başlıklar programın ana çerçevesini oluşturacaktır.

SmartMentor 4 programı 24 kişilik bir kontenjan ile sınırlıdır.

Katılım belgesine hak kazanmak için devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Katılım ücreti 4.150 TL + KDV’dir.

PROGRAM İÇERİĞİ

20 Nisan 2019

Prof. Dr. Adil Oran – İnovatif Girişimciliğin Rolü

27 Nisan 2019

Hande Cesur – İNSAN 4.0 ve Kurumsal Sağlık

4 Mayıs 2019

Erkin Şahinöz – Dalgalı Piyasalarda Geleceği Öngörme ve Şirket Yönetimi

11 Mayıs 2019

Prof. Dr. Cengiz Yılmaz – Pazarlama Dünyası ve Felsefesi Yeni Dijital Çağda Nasıl Evrimleşiyor. Yeni Teknikler ve Yaklaşımlar Ne Olmalıdır?

18 Mayıs 2019

Berkay Mollamustafaoğlu – Nasıl Kurduk, Büyüdük ve Sattık?

Kazım Yalçınoğlu – SmartMentor olduk, Peki Şimdi N’olacak?

PROGRAM YERİ

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi – CoZone

Adres: Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, 280 / G Zemin Kat
Çankaya/Ankara

SMARTMENTOR BAŞVURU FORMU

(SmartMentor 4 başvurularımız sonlanmıştır. İlginiz için çok teşekkür ederiz. İleriki dönemlerde gerçekleşecek yeni programlarımıza ön kayıt yaptırmak veya bilgi almak için SmartMentor Başvuru Formumuzu doldurabilirsiniz.)

Programımız 20 Nisan – 18 Mayıs 2019 arasında her cumartesi günü saat: 9:30 ile 17:00 arasında devam edecektir. Programdan mezun olabilmek için devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Bilgi ve İletişim: mentor@smartsunited.com