15-16 Mart tarihlerinde, İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Cambridge Enterprise in Turkey adlı atölye çalışmasında, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin teknoloji transfer ofislerinde görevli kişilerin ve Cambridge Üniversitesi’nden gelen uzman heyet katılım göstermiştir.

Açılış konuşmasını yapan İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Ercan Çitil; Cambridge Enterprise in Turkey’nin hem teknoloji transfer ofislerimiz için hem de ülkemizin AR-GE ve İnovasyon yapısına olan öneminden bahsetmiştir. İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp ise İTÜ ARI Teknokent’teki girişimcilik ekosisteminin bugüne kadarki yolculuğunu ve burada uygulanan yönetim süreçlerini anlattı.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İTÜNOVA TTO Yönetim kurulu Üyesi Kazım Yalçınoğlu  yaptığı konuşmasında ülkemizdeki çekirdek ve karışık fonlara ilişkin deneyimlerini katılımcılarla paylaşırken Bill Mathews çekirdek ve kitlesel fonların Birleşik Krallık’taki durumunu analiz etti. Etkinlikte söz alan konuşmacılardan Richard Jennings Birleşik Krallık’taki Sertaç Köksaldı ise Türkiye’deki IP yasaları üzerine ayrıntıları katılımcılara aktardı. Etkinlik teknoloji transfer ofislerinin ekosistemlerini tanıtması ve mentorlarla birebir görüşmelerin ardından sona erdi.